Zrkadlo z Erisedu

02.02.2021

"V zrkadle z Erisedu uzriete prianie svojho srdca, nie rozumu..."

Toto neobyčajné, čarovné zrkadlo objavil Harry Potter v Rokforte, keď náhodou vtrhol do miestnosti, v ktorej sa nachádzalo. V tomto zrkadle môžete vidieť svoje najskrytejšie a najtajnejšie priania a túžby. Harry sa v ňom videl so svojimi rodičmi, ktorí už ale nežili.

...A mne napadlo, že my doma máme všetci takéto čarovné zrkadlo z Erisedu. Funguje dokonale, len my jeho čaru možno nerozumieme...

Vidíme v ňom samých seba. Takých, akí sme. A ak je pravda, že v tomto zrkadle uzrieme prianie svojho srdca, nie rozumu... Tak potom prianie nášho srdca je, aby sme netúžili po ničom inom, len po našom pravdivom obraze. Po našom najčistejšom, najúprimnejšom vnímaní. Bez prikrášlení, bez masky, bez predstierania. Po úplnom, bezpodmienečnom prijatí.

Dokážeme to takto vidieť? Pozrieť sa do zrkadla a precítiť, že to, čo vidíme, je to, kým a čím sme? Že to je najhlbšia túžba nášho srdca - prijať a vnímať svoju hodnotu? Nie keď schudnem! Nie keď priberiem! Nie keď dokončím školu! Nie keď ma budú obdivovať ostatní! Nie keď ...!

Objavme čaro zrkadla z Erisedu. Uverme, že to čo v ňom vidíme, je najhlbšia túžba nášho srdca.