Ženy sú citlivky

29.01.2022

Ženy sú citlivky...Áno, sme. Vnímame skutočne veľmi senzitívne. Tušíme, vycítime, "vieme". Preto tak nádherne dokážeme napĺňať potreby iných. Dokážeme si veľmi presne predstaviť, ako sa cítia naše deti, nech robia či zažívajú čokoľvek. Vieme, že otvoriť práve teraz tú citlivú tému pred svojím mužom by sa nemuselo vyplatiť. Dokážeme sa umenšiť, ak cítime prevahu niekoho iného a naopak, vieme, kedy je tá naša chvíľa. Naladíme sa na depku svojej kamarátky a potlačíme kvôli nej vlastnú radosť z povýšenia v práci. Necháme sa nakaziť radosťou okolia a zabudneme na svoju šialenú únavu.


Vylaďujeme sa podľa naladenia ľudí okolo seba. Vďaka svojej citlivosti sa dokážeme premeniť na partnerky či milenky snov. Empaticky vnímať a napĺňať čo iným uvidíme na očiach. Dokonca predstierať orgazmus, ak to má pomôcť dobrému pocitu muža zo sexu. A vďaka napĺňaniu potrieb iných získať spätnú väzbu z okolia, potvrdiť si svoju hodnotu. Zažiť pocit "som potrebná".


Naša citlivosť je náš dar. Dar, vďaka ktorému ale ideme často cez seba a na úkor seba. Dar, ktorým obdarúvame všetkých až na ... nás. A tak potrebujem napísať toto...

Žena, buď citlivou. A to predovšetkým k samej sebe. Vnímaj, čo hovorí tvoja citlivosť priamo tebe a o tebe. Vnímaj tie pocity. Cítiť ich priamo v tele. Rozbúchavajú ti srdce, sťahujú žalúdok, zrýchľujú dýchanie, vtisnú slzy do očí. Precíť ich ako odkazy pre teba. Vo vzťahuk tebe. A nechaj sa nimi viesť. Nalaď sa na seba. Počúvaj, ako tie pocity hovoria - toto áno! - ale toto nie! - z tohto mám radosť! - toto mi berie energiu. - toto chcem zažívať častejšie! - toto už vo svojom živote nechcem...

A len si predstav... Ako sa žena žijúca v radosti, v súlade so sebou ukáže tomuto svetu. Cez vlastnú spokojnosť, cez vlastnú radosť šíri do sveta lásku, dobro a naozajstnú krásu. Takú tú nepredstieranú. To vidieť. To cítiť. To sa nedá ničím odžubať. 

Trúfneš si byť citlivkou k sebe samej?